![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778348
*
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 19:47:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 22:02:21
1
1.000 kr
6/2 23:40:42
2
700 kr
6/2 23:40:42
1
800 kr (Budbetjänt)
7/2 17:25:54
2
900 kr
7/2 17:25:54
1
1.000 kr (Budbetjänt)
8/2 19:39:24
3
Vinnande bud
8/2 19:41:19
1
1.700 kr
8/2 19:41:19
3
1.800 kr (Budbetjänt)
8/2 19:42:37
1
2.000 kr
8/2 19:42:37
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Olle Tandberg
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Läs om budbetjänten
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 22:02:21 | 1 | 1.000 kr |
6/2 23:40:42 | 2 | 700 kr |
6/2 23:40:42 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/2 17:25:54 | 2 | 900 kr |
7/2 17:25:54 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
8/2 19:39:24 | 3 | Vinnande bud |
8/2 19:41:19 | 1 | 1.700 kr |
8/2 19:41:19 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
8/2 19:42:37 | 1 | 2.000 kr |
8/2 19:42:37 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19